Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok povedal, že západné sankcie proti Rusku vyvolávajú celosvetovú ekonomickú krízu. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Putin na stretnutí o ekonomických záležitostiach uviedol, že západné krajiny „poháňajú pri zavádzaní sankcií príliš veľké politické ambície a rusofóbia", pritom tieto sankcie „poškodzujú ich vlastné ekonomiky a blahobyt ich vlastných občanov".

Ruský prezident vyhlásil, že „sankcie vyvolávajú celosvetovú krízu" a budú viesť k „vážnym následkom pre Európsku úniu a tiež pre niekoľko najchudobnejších krajín sveta, ktoré už čelia nebezpečenstvu hladu".

Ruský líder trval na tom, že ruská ekonomika úspešne odoláva vplyvu západných sankcií a že ruské spoločnosti zaplnia medzery, ktoré zostali po stiahnutí západných podnikov.

Západ vrátane EÚ uvalil na Rusko sankcie za to, že podniká nevyprovokovanú inváziu na Ukrajine, kde jeho vojaci zabíjajú aj civilistov a dopúšťajú sa brutalít.

Ďalšie dôležité správy

Russian President Vladimir Putin hunts fish underwater in the remote Tuva region in southern Siberia. The picture taken between August 1 and 3, 2017., Image: 344121183, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP
Neprehliadnite

Ako Putin zareaguje na vstup Fínska do NATO? BBC načrtla tri scenáre