Zamestnanosť na Slovensku počas minulého roka medziročne vzrástla v ôsmich z desiatich sledovaných odvetví.

Počet zamestnancov stúpol hlavne v ubytovaní, o 9,8 percenta a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev takmer o 8 percent. Obe tieto odvetvia však podľa štatistikov iba dopĺňajú stavy zamestnancov, o ktorých prišli pre uzatvorenie prevádzok počas pandémie. Počet zamestnancov rástol taktiež v odvetví informácií a komunikácie, o 4,8 percenta a do 3 percent aj vo všetkých zložkách vnútorného obchodu, doprave i stavebníctve. Vybrané trhové služby zamestnávali rovnaký počet osôb ako v roku 2021. Medziročne menej zamestnancov však mal priemysel, zamestnanosť v tomto odvetví klesla o 0,9 percenta. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

V poslednom mesiaci minulého roka zamestnanosť vzrástla medziročne o viac ako 10 percent v ubytovaní a činnostiach reštaurácií a pohostinstiev. Miernejšie zvýšenie zamestnanosti zaznamenalo aj odvetvie predaja a opravy motorových vozidiel, a to o 4,2 percenta. Úbytok zamestnancov zaznamenal len v priemysel, a to o 1,7 percenta. Zamestnanosť v tomto odvetví pritom klesá od marca 2022.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zamestnanci automobilky počas výroby vo výrobnom závode spoločnosti Kia Slovakia dňa 11. augusta 2022 v Tepličke nad Váhom. FOTO TASR - Erika Ďurčová
Neprehliadnite

Pokles zamestnanosti pocítila v septembri polovica odvetví