Vláda v stredu schválila odmenu pre zamestnancov sociálnych služieb vo výške 500 eur, ktoré budú vyplatené na jeseň. Týka sa asi 15-tisíc osôb. Oznámil to v stredu po rokovaní vlády jej predseda Eduard Heger, za účasti ministra práce Milana Krajniaka.

„Nezabúdame ani na zamestnancov sociálnych služieb. Práve dnes na vláde sme schválili 500-eurovú odmenu, ktorá bude vyplatená počas tejto jesene a bude sa týkať takmer 15-tisíc zamestnancov. Celkový objem pomoci bude rádovo 10 miliónov eur," spresnil Heger.

„Veľmi si vážim každého človeka, ktorý pracuje v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS), už len preto, že na rozdiel od mnohých štátov západnej Európy, kde nedokázali zvládnuť covid, za posledného dva a pol roka ukázali ľudia, ktorí pracujú v ZSS, že je to pre nich nielen vec zamestnania, ale aj povolania, je to pre nich vec srdca," doplnil Krajniak.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej besedy po skončení straníckeho kongresu v Bystrej v okrese Brezno v sobotu 9. apríla 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Demisiu podám budúci týždeň po rokovaní vlády, odkázal Sulík