Pandémia spôsobená šírením nového typu koronavírusu prudko zvýšila záujem o prácu z domu. Takmer deväť z desiatich zamestnancov chce mať aj v budúcnosti možnosť výberu medzi prácou z domovu a z kancelárie. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Cisco Systems, z ktorého dnes cituje agentúra Reuters. Prieskumu sa zúčastnilo 10-tisíc ľudí v Európe, na Blízkom východe a v Rusku.

Prieskum ukázal, že pred pandémiou Covidu-19 pracovalo väčšinu času z domu len päť percent opýtaných. Teraz ale chce 87 percent respondentov získať možnosť rozhodovať o tom, kde, kedy a ako budú pracovať.

Homeoffice
Neprehliadnite

Firmy v Španielsku pokryjú ľuďom náklady na prácu z domu

Viceprezident spoločnosti Cisco Systems Gordon Thomson uviedol, že podniky budú musieť upraviť spôsob svojho fungovania, aby vyhoveli novým požiadavkám zamestnancov. Dodal, že bude potrebné pomocou rôznych technológií zaistiť bezpečnosť zamestnancov a ich dát bez ohľadu na to, či budú pracovať v kancelárii, alebo z domu.

Tieto technológie by podľa neho mohli napríklad obsahovať senzory monitorujúce kúrenie a osvetlenie na domácich pracoviskách či systémy, ktoré by kontrolovali, či ľudia v kanceláriách dodržiavajú sociálne dištancovanie a nosia rúška.