Zamestnanci Apple by sa mali po skončení pandémie Covid-19 vrátiť do kancelárií, ale plán šéfa Tima Cooka narazil na odpor. Argumenty vedenia sa vraj rozchádzajú s realitou, kritizujú pracovníci interný list a žiadajú viac flexibility. 

Podľa interného nariadenia by časť zamestnancov mala dochádzať do práce trikrát do týždňa a zvyšné dva dni pracovať z domu. Home office sa však netýka pracovníkov, ktorých prítomnosť je fyzicky potrebná na dennej báze a do kancelárie prídu štyri až päťkrát do týždňa. 

Apple
Neprehliadnite

Apple čelí v Británii žalobe kvôli cenám v obchode App Store

,,Viem, že nie som jediný, komu chýba ruch, energia, kreativita, osobné spolupráca a pocit spoločenstva, ktorý sme spolu vytvorili,“ napísal Cook. 

Oliver Majdúch
Neprehliadnite

Advokát O. Majdúch: Apple nechce informovať zákazníkov o lacnejších riešeniach

Tisícky ľudí však s Cookovým nápadom nesúhlasí a odvolávajú sa na prípady, keď pracovníci podali výpoveď práve pre tlak manažmentu vrátiť sa späť do kancelárií.  

,,Mnohí z nás majú pocit, že musia voliť medzi našimi rodinami alebo kvalitou života a prácou, teda byť súčasťou Applu,“ píšu v liste a žiadajú, aby zamestnanci, ktorým home office vyhovoval, mohli naďalej pracovať z domu bez obmedzenia. Informácie pochádzaju z webového portálu e15.cz