Na európskych letiskách naďalej vládne chaos. Nezvládajú totiž nápor cestujúcich po tom, keď sa uvoľnili proticovidové opatrenia a ľudia začali vo veľkom opäť cestovať. K zrušeným letom či meškajúcim spojom, nevybavenej batožine či cestujúcim, ktorí prespávajú na letiskách, sa najnovšie pridali aj hrozby štrajkov. Jeden z dopravcov, Wizz Air, už varoval, že nepokoje na európskom kontinente ohrozujú snahy o oživenie tohto odvetvia.

„Štvrtina všetkých letov cez parížske letisko Charlesa de Gaullea, medzinárodný uzol francúzskej metropoly, bola zrušená z dôvodu štrajku,“ uviedol prevádzkovateľ Aeroports de Paris. Dôvodom sú spory o mzdách, ktoré by mohli ovplyvniť široké spektrum služieb, no dokonca aj úplne uzatvoriť pristávacie dráhy. Nedostatok zamestnancov a rastúca inflácia totiž povzbudili odbory, aby požadovali vyššie platy a lepšie pracovné podmienky.

Rovné tri stovky

Francúzske odbory žiadajú okamžité zvýšenie platov o rovných 300 eur. „Napriek tomu, že návštevnosť a zisky sa vracajú, naša práca nie je dostatočne odmeňovaná,“ argumentovali odborári vo vyhlásení. „Je to otázka sociálnej spravodlivosti,“ dodali.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa