Facebookom aktuálne koluje fotografia, ktorú na stránku známej značky detských nápojov a ovocného pyré Kubík pridal rozhorčený zákazník. V banánovo-mrkvovo-jablkovej „ovocnej kapsičke“ objavil niečo, čo pripomínalo rozkladajúce sa huby. Žiaľ, až po tom, čo jeho dieťa väčšinu obsahu skonzumovalo.

„Keď to už vypila, tak som cítil, že je tam niečo tvrdé vnútri. Myslel som, že tam dali gumenú hadičku alebo čo, otvoril som a toto z toho vypadlo. Nechutné,“ vysvetľuje zákazník diskutujúcim.

„Poprosím o urgentnú reakciu, v opačnom prípade, dávam na rozbor,“ vyzval v popise fotografie spoločnosť.

Dobrý deň! Viete mi prosím povedať, čo je toto za humus, čo mala dcérka vo výžive? Mne to ako banán, jablko alebo mrkva...

Posted by Štefan Csető on 24. september 2015

Tá na seba nenechala dlho čakať. Spoločnosť sa zákazníkovi za nepríjemnosť ospravedlnila a uviedla, že skontrolovala vzorky z rovnakej a aj iných šarží. Všetky boli v poriadku, tvrdí. Problém mohol podľa nej vzniknúť nesprávnou manipuláciou pri doprave alebo v predajni, za čo však nezodpovedá.

Zákazník medzitým stihol poslať výrobok na rozbor. Podľa predbežného názoru Úradu verejného zdravotníctva sa do balenia ovocného pyré dostal výrobný odpad. „Či to obsahovalo pleseň alebo iné škodlivé látky alebo aspoň to, že čo to je, sa dozvieme do 5-7 dní,“ informuje na sociálnej sieti. Spoločnosť sa ponúkla, že náklady na rozbor zákazníkovi preplatí.

Ovocné pyré si objednal z internetového obchodu s detskou výživou a potrebami Feedo. Zásielku mu doručil kuriér. Obal na potravine vraj nebol porušený a dieťa „kapsičku “ skonzumovalo po jednodňovom štandardnom skladovaní. Výrobok nemohol byť po záruke, pretože podľa údajov o dátume spotreby mal vydržať do júna 2016.

Zákazník našiel v detskom ovocnom pyré nechutné prekvapenie

Zdroj: Štefan Csető

Kubík spadá do portfólia dovozových značiek spoločnosti Maspex, ktorá patrí medzi lídrov v predaji nealkoholických nápojov na slovenskom i českom trhu. V jej sortimente možno nájsť nápoje známych značiek ako je Relax, Figo, Márka, River Original, Tiger a instantné produkty Mukatex, Coffeeta či La Festa.