Národná kriminálna agentúra v rámci akcie ,,Objednávka" zadržala a obvinila Dušana Kracinu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Mal pripravovať vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica. Informoval o tom hovorca polície Michal Slivka. ,,Skutku sa mal dopustiť na dvoch osobách, na chránenej osobe, ktorou je tiež verejný činiteľ, ale aj osobe, ktorá plní povinnosti uložené na základe zákona a tiež z osobitného motívu, ktorým je objednávka alebo v úmysle získať majetkový prospech," uviedol Slivka.

Zoltán Andruskó ho spomínal Dušana Kracinu vo svojich listoch z väzenia. Podľa jeho listov sa mal Kracina podieľať na príprave vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica. S informáciou prichádza webový portál televízie Markíza.

Marian K
Neprehliadnite

Polícia zmeškala príležitosť. Zmazané video Kočnera z banky mohlo pomôcť vyšetrovaniu

V súčasnosti s Dušanom Kracinom prebiehajú procesné úkony, podotkol hovorca polície Michal Slivka. Dušan Kracina je známy v súvislosti s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó tvrdil, že ho navštívil v mene nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Mal mu oznámiť, že v súvislosti s vraždou hľadajú v Maďarsku bieleho koňa.