Čínska developerská firma China Evergrande Group predloží v budúcej polovici roka plán na reštrukturalizáciu. Firma to uviedla v stredu po telekonferencii s veriteľmi. Podnik dlhuje cez 300 miliárd dolárov.

Predáva majetok

China Evergrande Group je najzadlženejšou developerskou spoločnosťou na svete. Podnik sa snaží získať kapitál predajom majetku aj vydaním ďalších akcií. Kvôli existenčným problémom firmy ale kurz jej akcií za minulý rok spadol takmer o 90 percent.

Agentúra S&P Global Ratings pred nedávnom znížila ako druhá po agentúre Fitch bonitu Evergrande. V niektorých oblastiach podľa nej firme hrozí úverové zlyhanie, čo znamená jeden stupeň pred úplným krachom.

Trh spomalil

Do problémov sa zároveň dostali aj ďalšie čínske realitné spoločnosti. Dlho prosperujúci čínsky trh s nehnuteľnosťami totiž spomalil, pripomenula agentúra DPA.

Ďalšie dôležité správy

WA 25 Peking - Na snímke mapa, ktorá zobrazuje domáce vývojové projekty čínskej developerskej skupiny China Evergrande Group v Pekingu utorok 21. septembra 2021.Čínska developerská skupina China Evergrande Group je presvedčená, že „prekoná svoje najtemnejšie obdobie“. Uviedol to v utorok v liste zamestnancom Chuej Kcha Jüan, predseda predstavenstva spoločnosti, ktorá zápasí s dlhmi. Hrozba jej bankrotu vyvoláva nervozitu na globálnych trhoch.  Akcie spoločnosti kótované na burze v Hongkongu v to
Neprehliadnite

Čínska realitná firma Evergrande obnovila obchodovanie s akciami, tie spevnili