„Zaoberali sme sa nastavením takých mechanizmov, aby sme viac ako dvojmiliónovú dlhovú službu vedeli riešiť a pripravili taký dlhodobo udržateľný plán, v rámci ktorého bude Letisko Piešťany oddlžené, zamestnanci budú spokojní a zaplatení a letisková infraštruktúra nebude chátrať,“ povedal Viskupič.

„O piešťanské letisko je záujem, nebude dlho trvať a pripravíme pôdu na rokovanie s investormi zoči-voči,“ dodal s tým, že s akcionárskou štruktúrou sa hýbať nebude.

Spoločnosť Letisko Piešťany má už dlhší čas existenčné problémy. Najväčší akcionár Trnavský samosprávny kraj navrhoval v závere minulého roka likvidáciu spoločnosti, čo by znamenalo zastavenie letiskovej prevádzky v kúpeľnom meste.

Návrh vyvolal nevôľu medzi obyvateľmi Piešťan, ktorí podpisovali petíciu proti zániku letiska. Piešťanské letisko sa stalo aj jednou z podstatným tém predvolebnej kampane terajšieho predsedu kraja Jozefa Viskupiča,

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 percenta) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Mesto Piešťany (20,04 percenta) a ministerstvo dopravy (20,65 percenta).