V prípade pretrvávania súčasného trendu v marci budúceho roka dosiahne podľa Sveteovej zdravotníckej organizácie (WHO) počet ľudí, ktorí v Európe podľahli ochoreniu covid-19 až 2,2 milióna. Ochorenie covid-19 je v súčasnosti hlavnou príčinou úmrtí na starom kontinente, pričom denný prírastok úmrtí v Európe prekročil minulý týždeň štvortisícovú hranicu. Celkový počet obetí dosiahol od začiatku epidémie 1,5 milióna. Píše agentúra Bloomberg.

Svetová zdravotnícka organizácia tiež predpokladá, že do marca 2022 budú v 49 z 53 európskych krajín jednodnotky intenzívnej starostlivosti buď mimoriadne, alebo extrémne preťažené. Epidémia v Európe naberá na obrátkach nielen v dôsledku chladnejšieho počasia, ale aj preto, že mnohé krajiny napriek varovaniam WHO v nedávnej minulosti zmiernili protiepidemické opatrenia.

„S blížiacim sa koncom roka 2021 urobme všetko pre to, aby sme sa nechali zaočkovať a prijali opatrenia na ochranu vlastnej bezpečnosti, čím sa vyhneme lockdownom a zatváraniu škôl, čo sú krajné riešenia,"  povedal riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge.

Terasy reštaurácií bratislavského Starého mesta okolo dvadsiatej hodiny, od kedy platí štátom nariadený zákaz vychádzania.
Neprehliadnite

Slovensko v covidovom pekle opäť zavádza lockdown. Podľa WHO je celá Európa epicentrom nákazy