Začiatok budúceho roka bude posledným obdobím, kedy bude možné zakúpiť ročnú diaľničnú známku. Niektorí motoristi totiž mali problém rozoznať ročnú a 365-dňovú známku. Predaj ročnej sa teda utlmí a zostane 365-dňová. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) to vyhlásil v stredu po rokovaní vlády.

Doležal skonštatoval, že na základe spätnej väzby vyhodnotili, že niektorí motoristi mali komplikácie pri rozoznávaní ročnej a 365-dňovej známky. Ročná pritom platí od 1. januára až do konca januára nasledujúceho roka.

Ročnú známku tak bude možné naposledy zakúpiť začiatkom budúceho roka. „My potom utlmíme jej predaj a zostane v ponuke len klasická 365-dňová, ktorá de facto nahradí tú ročnú, aby už nedochádzalo k nedorozumeniam," dodal minister dopravy.

Vláda v stredu schválila návrh nariadenia z dielne Ministerstva dopravy a výstavby SR, podľa ktorého sa od januára budúceho roka zvýšia ceny diaľničných známok. Po novom si motoristi pri ročných a 365-dňových známkach priplatia 10 eur. Namiesto 50 eur tak budú stáť 60 eur. V prípade diaľničnej známky s 30-dňovou platnosťou pôjde o navýšenie o tri eurá, stáť teda bude 17 eur. Známka s desaťdňovou platnosťou zdražie o dve eurá na 12 eur.

Doležal upozornil na to, že cena diaľničných známok sa naposledy zvyšovala v roku 2011, pričom odvtedy majú motoristi k dispozícii dokopy 300 kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke smerová tabuľa Trnava a Bratislava pri diaľničnom nadjazde pri Senci v stredu 27. októbra 2021. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Neprehliadnite

Od nového roka si priplatíme za diaľničné známky. Ich ceny budú vyššie