Svetová obchodná organizácia (WTO) zlepšila svoju predpoveď vývoja svetového obchodu v tomto roku. Navyše, v roku 2020 globálny obchod klesol výrazne menej, než sa očakávalo.

KK27Š'-ťia-čuang - Na leteckej snímke pohľad na  budovanie karanténneho centra v meste Š'-ťia-čuang v severočínskej provincii Che-pej 20. januára 2021. V severočínskom meste Š'-ťia-čuang stavajú katanténne zariadenie s kapacitou viac ako 4000 lôžok, ktorébude slúžiť na izoláciu blízkych kontaktov s prípadmi COVID-19. FOTO TASR/AP
In this aerial photo released by China's Xinhua News Agency, construction workers build a quarantine center which, according to state media, will have over 4,000 rooms
Neprehliadnite

Čínsky zahraničný obchod vzrástol o vyše 40 percent

WTO v stredu uviedla, že aktuálne počíta v tomto roku so zvýšením svetového obchodu s tovarmi o 8 percent po znížení o 5,3 percenta v minulom roku. V októbri ešte WTO prognózovala v roku 2021 expanziu na úrovni 7,2 percenta po páde o 9,2 percenta v roku 2020.

V roku 2022 by sa tempo rastu obchodu malo spomaliť na 4 percentá, pričom vplyvy pandémie ochorenia Covid-19 ešte budú stále citeľné a globálny obchod bude pod svojím predpandemickým trendom.