Fínsky startup Wolt, ktorý sa zameriava na dodávky jedla, získal od investičných spoločností 530 miliónov USD na financovanie expanzie mimo dodávky jedla z reštaurácií. Wolt bol založený v roku 2015 a vlani rozšíril svoje dodávateľské aktivity o potraviny a maloobchod. Vďaka tomu strojnásobil tržby zhruba na 345 miliónov USD. Čistá strata sa pohybovala okolo 45 miliónov USD, uviedla dnes agentúra Reuters.

Investičná koleso viedla spoločnosť ICONIQ Growth. K ďalším investorom patria firmy Tiger Global, DST, KKR, presušte, EQT Growth, Coatue, 83North, Highland Europe, Goldman Sachs Growth Equity, EQT Ventures a Vintage Investment Partners.

donaska
Neprehliadnite

Donášky sú nevyhnutnosť. Aj keď gastro oberajú o zisky

„Vďaka tejto investícii môžeme uvažovať v dlhodobom horizonte, posilňovať našu pozíciu na jednotlivých trhoch a zároveň pokračovať v rozširovaní našej ponuky aj mimo reštaurácie,” hovorí Miki Kuusi, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Wolt.

Wolt neuviedol, na koľko ho najnovšie investície ohodnotili. Server TechCrunch upozornil, že z minulých investičných kolies je známe, že firma sa už zaradila medzi európske jednorožce, ako sa hovorí podnikom, ktorých hodnota už presiahla jednu miliardu USD. Spoločnosť Wolt pôsobí v 23 krajinách a 129 mestách. Spolupracuje s viac ako 30-tisíc reštauráciami. Ako sa uvádza v tlačovej správe spoločnosti v rámci Woltu si v budúcnosti bude možné objednať čokoľvek - od kozmetiky, cez krmivo pre domáce zvieratá až po potraviny.