Napriek očakávanému spomaleniu inflácie v budúcom roku je zdražovanie potravín pre mnohých Slovákov stále citlivou témou. Wolt Market, ktorý prevádzkuje okamžitú donášku potravín, reaguje na zdražovanie rozšírením sortimentu, ako aj zmrazením cien základných a vianočných potravín, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Skromnejšie sviatky

Wolt Market chce v neistých časoch reagovať na meniace sa nákupné preferencie. Mnohí Slováci už teraz hovoria o skromnejších sviatkoch a týka sa to nielen vianočných darčekov, ale aj nákupu potravín na štedrovečerný stôl.

,,Vo Wolt Markete sme sa preto rozhodli garantovať rovnaké ceny zhruba 400 produktov z vybraných kategórií. Zostanú na tej istej cenovej úrovni, na akej sú teraz, minimálne do konca januára. Ide najmä o produkty bežnej spotreby – ovocie a zelenina, mliečne výrobky, pečivo či mäso,“ uvádza Jana Trnovská, generálna riaditeľka Wolt Market ČR & SR.

Do aktuálnej ponuky Wolt Marketu v posledných týždňoch pribudlo viac ako tisíc nových produktov rôznych kategórií, ako aj nová kategória Kvalitne a lacno, v ktorej sú zahrnuté najbežnejšie produkty.

Dovoz aj na Štedrý deň

,,Okrem nových značiek máme v ponuke aj vianočný sortiment – od mikulášskych balíčkov, cez baliace papiere, sviečky, svetielka, vianočné ozdoby, ponožky a iné darčeky. Neustále sa usilujeme rozširovať ponuku, aby u nás zákazník mal veľký výber nielen potravín, ale prakticky čokoľvek, čo nájde v bežnom supermarkete,“ dodáva Jana Trnovská.

V akciovej ponuke pred Vianocami ponúka Wolt aj čerstvé či mrazené ryby, zemiaky, majonézu, kapustu, sušené hríby, ovocie ako mandarínky, ananás, alkohol a ďalšie typické vianočné potraviny. Dovoz tovaru spoločnosť zabezpečuje aj doobeda na Štedrý deň.

Ďalšie dôležité správy

Beyond Meat
Neprehliadnite

Alternatívne „mäso“ je v problémoch. Investorom podráždil žalúdok pád akcií a nejasná budúcnosť