Wolt má za sebou úspešný štart svojich prevádzok v štyroch slovenských mestách - Bratislava, Trnava, Banská Bystrica a Košice. Doteraz sa však všetky aktivity Woltu na Slovensku riadili z Čiech. ,,Slovensko je však z pohľadu Woltu veľmi perspektívny trh, kde má vlastný lokálny operatívny tím veľký význam. Umožní nám to nielen rýchlejší rast s cieľom stať sa lídrom v oblasti doručovacích služieb, ale aj poskytovanie tých najkvalitnejších služieb,” povedal Ján Foret, generálny riaditeľ Woltu v Česku.

Fínska donášková služba Wolt preto na Slovensku štartuje budovanie vlastného lokálneho operatívneho tímu. Taktiež má na Slovensku nového generálneho riaditeľa. Je ním Tomáš Beniak. Do Woltu prichádza z co-workingovej platformy - HubHub Slovensko. 

Wolt
Neprehliadnite

Wolt získal od investorov vyše pol miliardy dolárov, rozširovať sa bude aj mimo reštaurácií

,,Wolt je mladá firma, ktorá stihla masívne expandovať a ukázala, že jej produkt je kvalitný a má budúcnosť. Kultúra firmy v tejto fáze ma veľmi láka. Je to štádium, kedy sa veci robia rýchlo, agilne a ľudia v tíme si musia veriť, aby sa vízia stávala skutočnosťou. Čo sa týka slovenskej pobočky, tu vidím veľký potenciál a byť na začiatku tejto cesty je fantastické, mám však samozrejme voči tomu aj zdravý rešpekt,” komentoval nový riaditeľ Beniak.

Tomáš Beniak
Zdroj: WOLT
Tomáš Beniak

Wolt na Slovensku má v tomto roku viaceré plány. Najdôležitejšou ambíciou je sprístupniť službu čo najväčšiemu počtu používateľov. S tým priamo súvisí plán expanzie, či už v rámci doručovacej zóny v Bratislave alebo rozšírenia minimálne do 5 ďalších slovenských miest. ,,Slovenský biznis chceme škálovať rýchlo, ale udržateľne. Nebude to ľahké, ale s dobrým tímom ľudí, ktorý už dnes máme a budeme ho rozširovať, sa nám to určite podarí,” povedal Beniak.

Wolt v BB
Neprehliadnite

Wolt sa v Banskej Bystrici rýchlo ujal. Doručuje aj pre McDonald's, Subway, KFC či Regal

Okrem toho Wolt plánuje neustále rozširovať svoje portfólio z ponuky jedál smerom k ďalším tovarom ako sú potraviny, kvety, alkohol, kozmetika. S rozšírením ponuky začal Wolt už v minulom roku a v roku 2021 v tom plánuje masívne pokračovať. 

Donášková služba tiež avizovala, že sa chystá pokračovať v spolupráci so sieťou rýchleho občerstvenia McDonald’s, pre ktorú bude Wolt exkluzívnym partnerom na rozvoz aj v roku 2021. 

Wolt na Slovensku
Zdroj: WOLT
Wolt na Slovensku