Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) schválila v piatok na núdzové použitie vakcínu proti koronavírusu od čínskej firmy Sinopharm. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že ide o vôbec prvú čínsku vakcínu, ktorej WHO dala zelenú. .

Podľa generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa ide v poradí o šiestu vakcínu, ktorá získala validáciu WHO z hľadiska bezpečnosti, účinnosti a kvality.

KK38 Kecskemét - Zdravotník ukazuje ampulku s ruskou vakcínou Sputnik V v nemocnici 19. februára 2021 v maďarskom meste Kecskemét. FOTO TASR/AP
A health worker holds a vial of the Russian vaccine Sputnik V Bacs-Kiskun County Training Hospital in Kecskemet, Hungary, Friday, Feb. 19, 2021, as the vaccination with Sputnik V against the new coronavirus continues in the country. (Sandor Ujvari/MTI via AP)
Neprehliadnite

Čína a Rusko šíria dezinformácie o vakcínach vyrobených v Únii, tvrdia predstavitelia EÚ

Schválenie tejto očkovacej látky zo strany WHO umožní jej využitie v rámci medzinárodnej iniciatívy COVAX usilujúcej sa o väčšiu dostupnosť vakcín proti covidu, najmä pre chudobnejšie krajiny sveta.

V nasledujúcich týždňoch sa očakáva, že WHO schváli aj ďalšiu čínsku protikoronavírusovú vakcínu - od spoločnosti Sinovac.