Novozélandský imigračný úrad (INZ) v noci zo stredy na štvrtok informoval, že na svojej webovej stránke za uplynulých 24 hodín (od stredy 9:00 miestneho času) registruje 56 300 návštev, čo je 25-krát viac ako obvykle, keď na ňu zavíta približne 2 300 ľudí. 

Iná webová stránka, New Zealand Now, ktorá obsahuje informácie o možnostiach bývania, zamestnania, štúdia či investovania na Novom Zélande, zaznamenala v rovnakom čase a intervale 70 500 návštev. Doteraz ich denne registrovali pritom len priemerne 1 500. 

Zvýšený záujem o informácie o možnostiach vysťahovania sa hlási aj Austrália, kde na webovej stránke news.com.au zaznamenali zo Spojených štátov prudký nárast záujemcov o usadenie sa. Do júna tohto roku novozélandské úrady vydali povolenie na pobyt 1 288 americkým občanom. Ďalším 8 876 Američanom vydali pracovné víza a 2 997 študentské víza.

Náporu sa nevyhli ani úrady v Kanade, kde imigračný server skolaboval vo chvíli, keď sa odhady na víťaza amerických volieb obrátili v prospech D. Trumpa.