Koalícia nepodporí vznik poslaneckého klubu novej strany Hlas - sociálna demokracia okolo expremiéra Petra Pellegriniho. Dohodli sa na tom zástupcovia koalície na pondelkovej koaličnej rade.  Nepodporí ich ani Smer-SD. Jeho hovorca Ján Mažgút uviedol, že vo všeobecnosti strana nehlasuje za vytvorenie poslaneckého klubu politickej strany, ktorá nevzišla z parlamentných volieb.

Líder strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini zakladal počas leta svoju novú stranu a aj tomu prispôsobil svoj program. Napriek tomu vybehol na jednu z krás Slovenska: „Navštívili Oravu a Liptov, kde srdeční ľudia vytvorili skvelú atmosféru. Podpisy pre HLAS sme zbierali aj na najvyššom bode Pelletónu - na Chopku.“
Neprehliadnite

Pellegrini má zaregistrovaný Hlas, ministerstvo vnútra odobrilo jeho stranu

Hnutia OĽANO a Sme rodina ešte minulý týždeň podotkli, že nová Pellegriniho strana neprešla voľbami. SaS vtedy uviedla, že je rovnako za zachovanie pomerov síl vyplývajúcich z volebných výsledkov. Pellegrini po zaregistrovaní strany Hlas Ministerstvom vnútra SR avizoval, že o vznik samostatného klubu požiadajú oficiálne v stredu. Dodal, že rozhodnutie parlamentných strán v pléne budú rešpektovať.