Boj o lukratívnu IT fakultu pokračuje. Zamestnanci Fakulty informatiky a informačných technológií STU vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Cieľom mimoriadneho opatrenia je presvedčiť nové vedenie školy, aby zabezpečilo slobodné a demokratické voľby do akademického senátu bez ovplyvňovania ich výsledku. V prípade nesplnenie požiadaviek vyhlásia neobmedzený ostrý štrajk.

Pracovníci v štrajkovej pohotovosti podozrievajú nového dekana Ivana Kotuliaka, že podniká kroky, aby sa voľby do akademického senátu fakulty skončili v jeho prospech. „Medzi tieto kroky patrí predovšetkým navýšenie počtu oprávnených voličov tesne pred konaním volieb o celkovo 18, teda takmer o 40 percent. Viacerí boli prijatí na výskumné pozície aj bez potrebnej kvalifikácie,“ uvádza sa vo vyhlásení pohotovosti. „Ak nepočítame novoprijatých ľudí, štrajkovú pohotovosť písomne podporila viac ako polovica zamestnancov školy,“ uviedol bývalý prodekan školy Peter Pištek.

Vzbura na IT škole. Učitelia hrozia ostrým štrajkom

Zdroj: Miroslava Spodniaková

FIIT STU je najprestížnejšia IT fakulta na Slovensku. Absolventi tejto školy majú po prechode na trh práce najvyššie nástupné platy. Škola spolupracuje s výraznými subjektmi slovenskej ekonomiky ako Eset, Pixel Federation či Sygic.

Doterajšie vedenie školy na čele s Máriou Bielikovou sa tiež snažilo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa