Vyslovenie dôvery vláde je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej už otázkou politických rozhodnutí. Uviedla to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12. Dodala, že strany sú v kampani a uviedla, že dúfa, že tí, ktorí vyslovili nedôveru vláde bývalého premiéra Eduarda Hegera a nedokázali sa dohodnúť na novej 76-ke v parlamente, aspoň dajú šancu úradníckej vláde a nepôjdu proti nej len preto, že je to úradnícka vláda.

Strana Demokrati je pripravená diskutovať o vyslovení dôvery vláde. V diskusnej relácii O 5 minút 12 to uviedol poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga. Dodal ale, že chcú vidieť programové vyhlásenie vlády. Šeliga tiež uviedol, že ich strana má určité priority. Poslanec parlamentu a podpredseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling uviedol, že SaS plánuje úradníckej vláde vyjariť podporu.

Prezidentka Zuzana Čaputová však podotkla, že táto vláda má krátky mandát a nemožno očakávať systémové veci, keďže nemôže ani predkladať legislatívu do Národnej rady SR. Ocenila však, že úradnícka vláda sa chce usilovať o konsolidáciu a zaistenie riadneho chodu štátu a myslí dopredu, nielen po obdobie svojho mandátu.

Ďalšie dôležité správy

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala novú vládu, ktorej premiérom je Ľudovít Ódor. Na snímke je Zuzana Čaputová.
Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová je zatiaľ s vládou premiéra Ódora spokojná, ale kritika padla na parlament