Podľa informácií Televízie Markíza mal vyšetrovateľ NAKA obviniť exministra spravodlivosti Gábora Gála zo strany Most - Híd.

Aj napriek tomu, že sa televízia pokúšala Gála kontaktovať, asistentka v jeho právnickej kancelárii nechcela poskytnúť bližšie informácie.

Aktuality doplnili, že Gál má byť obvinený z prijímania úplatku. Dodávajú, že prípad súvisí so Slovenským pozemkovým fondom.

„Ešte minulý týždeň mi poštou bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia. Predmetné uznesenie v súvislosti s mojou osobou sa absolútne nezakladá na pravdivých informáciách. Nie je to prvýkrát, keď o mne kolovali rôzne informácie od takzvaných kajúcnikov, ktoré sa po riadnom prešetrení potvrdili ako vymyslené," povedal pre TASR exminister spravodlivosti. Ako doplnil, dúfajúc v zákonnosť postupov, je aj teraz pripravený byť maximálne súčinný s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby vec riadne objasnili.

Ako Gál dodal, keďže ide o živú vec, nebude sa k tomu viac vyjadrovať.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke špeciálny prokurátor Dušan Kováčik  počas tlačovej konferencie s námestníkom generálneho prokurátora SR pre trestný úsek Petrom Šufliarskym a generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom 8. marca 2017 v Bratislave. FOTO TASR - Andrej Galica
Neprehliadnite

Kováčik svoju jedinú obžalobu podal za iného prokurátora. Ten vraj bol na home office