Muž a žena boli zranení v Paríži pri dnešnom útoku, ktorého vyšetrovanie prevzal protiteroristický úrad prokuratúry. Útočník vyzbrojený pravdepodobne sečnou alebo bodnou zbraňou obe osoby vážne zranil na ulici pred ich pracoviskom, informoval denník Le Figaro. Miesto je v susedstve niekdajšej redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorý bol roku 2015 terčom atentátu.

Polícia zatkla krátko po útoku muža s krvou na oblečení, avšak jeho opis nezodpovedal popisu útočníka. Neskôr bol zatknutý ďalší podozrivý. Obaja boli zadržaní neďaleko miesta útoku a podľa rozhlasovej stanice Europe 1 je jeden z nich hlavným podozrivým. Stanica uviedla, že jednému je okolo 18 rokov, polícia ho pozná a k činu priznal. Akým spôsobom, a či sa na útoku podieľal druhý zadržaný zatiaľ nie je jasné. Le Figaro napísal, že jeden z vypočúvaných je človek malej postavy a podľa vzhľadu je indického alebo pakistanského pôvodu.

Ministerstvo vnútra vytvorilo krízovú skupinu. Do úradu sa náhlivo dostavil minister Gérald Darmanin. Na stretnutí bol tiež premiér Jean Castex a obaja sa spolu s parížskou starostkou Annou Hidalgovou neskôr vydali k miestu činu. Úrady uzavreli školy v širšom okolí a deti nesmeli von. Týkalo sa to niekoľkých tisíc detí, popoludní potom boli školy znova otvorené.

Masový vrah Breivik
Neprehliadnite

Nórsky terorista Breivik požiada o podmienečné prepustenie z väzenia

Castex povedal, že životy zranených nie sú ohrozené, a vyhlásil, že vláda je odhodlaná bojovať proti terorizmu všetkými prostriedkami a zaistiť slobodu tlače. Obaja zranení boli vonku na fajčiarske pauze.

U dejisko útoku špeciálna jednotka zároveň preverovala podozrivý balíček. Laboratórium potvrdila, že neobsahoval výbušninu. Vedenie protiteroristického oddelenia štátnej prokuratúry oznámilo, že sa ujalo vyšetrovania vzhľadom k miestu a čase útoku a v kontexte s prebiehajúcim súdnym konaním v prípade útokov z januára 2015. Či útok súvisí s dianím okolo Charlie Hebdo, zatiaľ nie je isté.