Firmy Samsung Electronics a Micron Technology, ktoré patria medzi najväčších producentov čipov na svete, varovali, že prísne koronavírusové reštrikcie v čínskom meste Si-an by mohli narušiť ich výrobné aktivity v tejto oblasti. Informovala o tom agentúra Reuters.

Varovanie prichádza v dobe rozsiahlych výpadkov v globálnom dodávateľskom reťazci.

Podľa spoločnosti Micron by reštrikcie v Si-ane mohli narušiť dodávky pamäťových čipov DRAM. Samsung potom uviedol, že vykoná dočasné úpravy prevádzky v miestnych závodoch na výrobu pamäťových čipov NAND. Podľa analytikov dodáva Samsung čipy NAND zo Si-anu najmä čínskym odberateľom.

Pätnásť percent globálnej kapacity

Výroba pamäťových čipov Samsungu v Si-ane patrí medzi najväčšie zahraničné projekty v Číne. Samsung má v tomto meste dve linky na výrobu čipov NAND. Tie sa podľa analytickej spoločnosti TrendForce na jeho celkovej kapacite na výrobu týchto čipov podieľajú viac ako 40 percentami a na globálnej kapacite viac ako 15 percentami.

Zhruba 13 miliónov obyvateľov mesta Si-an na severe Číny, ktoré sa preslávilo obrovským pohrebiskom s terakotovou armádou, nesmie od minulého štvrtka opúšťať svoje domovy. Až do pondelka mohli vychádzať raz za tri dni, aby doplnili zásoby, od tohto týždňa im však úrady nariadili zostať doma. Výnimku majú tí, ktorí idú na testy na koronavírus.

Samsung
Neprehliadnite

Samsung investuje v USA do nového závodu na výrobu čipov