Holandský výrobca spotrebnej elektroniky Philips v piatok oznámil, že kupuje americkú firmu BioTelemetry, ktorá vyrába produkty na monitorovanie srdca na diaľku, za 2,8 miliardy dolárov (2,3 miliardy eur). „Akvizícia BioTelemetry dokonale zapadá do našej stratégie stať sa popredným poskytovateľom riešení pre starostlivosť o pacientov v nemocnici a doma," uviedol vo vyhlásení riaditeľ spoločnosti Philips Frans van Houten.

07 March 2019, Lower Saxony, Hannover: A woman in an apartment is vacuuming the floor with a Philips vacuum cleaner. Photo: Hauke-Christian Dittrich/dpa (Photo by Hauke-Christian Dittrich/picture alliance via Getty Images)
Neprehliadnite

Koronakríza zasiahla Philips v druhom kvartáli menej, než sa čakalo

BioTelemetry sa zameriava na tzv. nositeľné prístroje na monitorovanie srdca, na diagnostiku a monitorovanie porúch srdcového rytmu, uviedla spoločnosť Philips. Koncern Philips so sídlom v Amsterdame dodal, že kúpi všetky otvorené akcie spoločnosti BioTelemetry po 72 USD za jednu. Philips v januári predal svoju divíziu domácich spotrebičov, aby sa mohol plne sústrediť na zdravotnú techniku, najmä na monitorovanie pacientov mimo nemocníc.