Americký výrobca elektrických vozidiel Lucid Group v rámci reštrukturalizácie prepustí asi 1 300 zamestnancov, zhruba 18 percent pracovnej sily. Spoločnosť tak chce znížiť náklady, uviedla s odvolaním sa na jej oznámenie agentúra Reuters. Výrobca luxusného sedanu Air minulý mesiac zverejnil prognózu výroby na tento rok, ktorá zaostala za očakávaniami analytikov. Informoval o tom takisto výrazný pokles objednávok za štvrtý štvrťrok.

Generálny riaditeľ Peter Rawlinson povedal, že o pláne bude hovoriť v najbližších dňoch so všetkými zamestnancami. Prepúšťanie plánuje firma vo všetkých útvaroch a na všetkých úrovniach, vrátane vedúcich pracovníkov.

Automobilka mala na konci minulého roka približne 7 200 zamestnancov. Plán reštrukturalizácie by sa mal skončiť v druhom štvrťroku.

Rawlinson dodal, že firma podniká aj ďalšie kroky na zníženie nákladov. V súčasnosti skúma všetky nedôležité výdavky.

Firmy v Spojených štátoch obmedzujú výdavky, keďže sa pripravujú na hroziacu recesiu v súvislosti s razantným zvyšovaním úrokových sadzieb. Odborníci z odvetvia tvrdia, že dopyt po nových elektromobiloch od začínajúcich firiem, ako je Lucid a Rivian Automotive, ohrozil znižovanie cien vozidiel automobilky Tesla a dostupnosť lacnejších elektromobilov od tradičných automobiliek. Minulý mesiac firma Rivian oznámila, že pre znižovanie nákladov prepustí šesť percent zamestnancov.

Ďalšie dôležité správy

Accenture
Neprehliadnite

IT spoločnosť Accenture plánuje celosvetovo prepustiť 19-tisíc ľudí