Poistenci Dôvery ho potrebujú od nedele (1. 5.). Vyplýva to z vyjadrení zástupcov všetkých troch zdravotných poisťovní (ZP) na Slovensku.

Výmenné lístky bude Union ZP vyžadovať od 1. júna, uviedla pre TASR hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Pacient sa podľa nej pred návštevou špecialistu môže s obvodným lekárom poradiť aj v súčasnosti.

„Všeobecný lekár vie najlepšie posúdiť, kedy treba konzultáciu u špecialistu a kedy nie," skonštatovala.

Na základe verejného prísľubu výmenné lístky naďalej nevyžaduje ani VšZP. Nevylučuje, že v dohľadnej dobe môže dôjsť k zmene. „O prípadnej úprave budeme verejnosť včas informovať," povedala pre TASR Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie poisťovne.

Poistenci ZP Dôvera ich potrebujú od 1. mája. „V prípade opätovnej nepriaznivej epidemiologickej situácie by sme potrebu výmenných lístkov opätovne prehodnotili," priblížil pre TASR PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZZaSS) Anton Szalay odpovedá na otázky novinárov po rokovaní odvetvovej tripartity v rezorte zdravotníctva v Bratislave 14. marca 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Mzdy lekárov v susedných krajinách rastú rýchlejšie, upozorňujú odborári