Bývalý minister školstva a politológ Juraj Draxler opísal situáciu z interného okolia vládnej koalície na svojom kanáli na YouTube. Podľa jeho slov sa chystá odchod Igora Matoviča z premiérskeho postu. Podľa jeho zdrojov by mala nastať rekonštrukcia vlády, Matoviča by mal nahradiť minister obrany SR Jaroslav Naď a odísť by mal najneskôr v januári. 

„Ak ste si po Matovičovom psychickom rozpade v priamom prenose hovorili, že vypukla riadna mediálna búrka, môžem vás uistiť, že je to nič oproti tomu, čo sa tu dialo v pozadí,“ hovorí J. Draxler vo videu s tým, že podľa nemenovaných ľudí „z okolia vládnej koalície“ je dohodnuté, že premiér najneskôr v januári „odíde“. Informáciu Draxlerovi údajne prezradili ľudia „prevažne z podnikateľského prostredia“, s ktorými v piatok strávil „niekoľko intenzívnych hodín“.

Na snímke novozvolený predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini prichádza na tlačovú konferenciu na tému – Výsledky ustanovujúceho snemu strany Hlas-sociálna demokracia 28. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR
Neprehliadnite

Parlamentné voľby by v decembri vyhral Hlas-SD pred OĽANO a SaS

Draxler situáciu v súčasnom vedení krajiny konštatuje ako veľmi zlú a taktiež spomína dvoch ústavných činiteľov, s ktorých jeden má psychické problémy a druhý mafiánsku minulosť. Situáciu podľa neho rekonštrukcia vlády nevyrieši, navrhuje preto predčasné voľby v budúcom roku alebo dočasnú úradnícku vládu. 

premiér Igor Matovič
Neprehliadnite

Vláda si pod stromček podarovala koronavírus. Potvrdila zlyhanie pri riadení epidémie