Pri výbuchu nálože umiestnenej v aute zahynul vysokopostavený predstaviteľ Kremľom dosadeného vedenia juhoukrajinskej Chersonskej oblasti. K explózii, pri ktorej muž utrpel smrteľné zranenia, došlo vo chvíli, keď si sadol za volant svojho auta, píše Sky News.

Ruská agentúra TASS uviedla že na dvore v Chersone, ktorý je hlavným mestom rovnomennej oblasti, zostali po výbuchu obhorené vraky dvoch áut a rozbité okenné tabule na neďalekej štvorposchodovej budove.

„Podľa predbežných správ je mŕtvy. Niekto mu do auta umiestnil nástražný výbušný systém,“ povedal nemenovaný predstaviteľ vedenia Chersonskej oblasti.

Cherson, ktorý leží severovýchodne od Ruskom anektovaného Krymského polostrova, bol prvým veľkým mestom, ktoré ruské vojská obsadili už v priebehu prvého týždňa invázie. Tá sa začala 24. februára. Po obsadení mesta sa začali objavovať neoverené správy, že v jeho okolí operujú partizánske skupiny.

Ďalšie dôležité správy

Alexander Sevas, vyslúžilý 33-ročný ukrajinský námorný seržant, ktorý je teraz členom ukrajinskej civilnej obrany, ukazuje poškodenie nákupného centra, kam chodieval so svojou priateľkou neďaleko mosta oddeľujúceho Irpiň a Buča po stretoch medzi ukrajinskou a ruskou armádou 2. apríla 2022.
Neprehliadnite

Ukrajina spustila protiofenzívu v okupovanej Chersonskej oblasti