Bude to však ešte musieť odobriť parlament a následne ju vymenovať prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlava štátu už jedného vládneho kandidáta odmietla, a to Jozefa Hudáka.

Banková rada NBS má šesť členov. Tvoria ju guvernér, dvaja viceguvernéri a traja ďalší členovia. V súčasnosti nie je obsadené jedno miesto viceguvernéra, na ktoré by mala zasadnúť práve D. Meager.

„Vzhľadom k tomu, že je nevyhnutné plynule zabezpečovať plnenie všetkých funkcií a úloh NBS, ktoré jej vyplývajú zo zákona, je potrebné doplniť neúplný počet členov Bankovej rady NBS,“ konštatuje sa vo vládnom návrhu na vymenovanie D. Meager.

Vládny kabinet je presvedčený, že spĺňa všetky kritériá a podmienky na úspešný výkon tejto funkcie. D. Meager od roku 2016 pôsobí na Ministerstve financií ako štátna tajomníčka, v minulosti pôsobila aj vo funkcii viceprezidentky finančnej správy.

Vláda predtým do tejto funkcie navrhla J. Hudáka. Toho sa však prezidentka rozhodla nevymenovať, pretože podľa nej nespĺňal viacero podmienok. Okrem nesplnenia kvalifikačnej podmienky ho napríklad mali diskvalifikovať aj vyjadrenia o tom, že jednou z jeho iniciatív v pozícii viceguvernéra by bolo založenie novej zdravotnej poisťovne, ktorá by mala byť pod dohľadom NBS a poskytovala by poistenie nadštandardu zdravotnej starostlivosti.