Na súde sa stretnú dvaja svätci a dvaja nevinní. Znie to ako začiatok vtipu, no v skutočnosti je to len pokračovanie hororového príbehu na pokračovanie. Jeho druhý diel sa písal v utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Druhý deň pojednávania v prípade vrážd Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a Petra Molnára priniesol ďalšie dôležité okamihy. Po tom, čo sa v pondelok verejnosť definitívne dozvedela, kto je vrah, v utorok prišlo priame svedectvo o tom, kto si vraždu objednal.

Radosť z toho, že spravodlivosť zvíťazila, nie je na mieste. Hoci vypovedal Z. Andruskó, ktorý podľa vlastných slov a slov Miroslava Marčeka objednávku na vraždu J. Kuciaka zadal, skutočný súboj ešte len začína. Najbližšie dni a týždne ukážu, či súd uverí, že hovoril skôr pravdu, alebo ju skôr nehovoril.

Teraz vieme povedať len to, že čistú pravdu nehovoril takmer s istotou.

Dvaja svätci

Takí odvážni môžeme byť preto, lebo Z. Andruskó sa netakticky pri svojej výpovedi snažil zo seba urobiť obeť. Nikdy nemal nič spoločné s nejakými násilím, nemal žiadne dlhy, on bol len poctivý podnikateľ, dalo by sa povedať, že takmer svätec.

Pred rokmi sa zoznámil s Alenou Zsuzsovou na portáli Pokec, začali si písať a nejako sa skamarátili. Ona mu raz, len tak medzi rečou, spomenula, že dala zavraždiť

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa