Hospodárske vplyvy pandémie Covidu-19 sú mimoriadne nerovnomerné. Kým státisíce či milióny malých firiem utrpeli strašné škody, väčšina veľkých spoločností si vedie prevažne dobre. V rozhovore s televíziou CNBC to povedal americký investor Warren Buffett. Neistota spojená s pandémiou podľa neho zďaleka neskončila.

,,Ešte nie je koniec," uviedol deväťdesiatročný investor a filantrop. ,,Je to veľmi nepredvídateľné, pre väčšinu ľudí a podnikov sa ale situácia vyvinula priaznivejšie, než sa očakávalo," dodal.

Moderna
Neprehliadnite

Vakcína Moderny zaberá na delta variant. Jej akcie vystúpili na historický rekord

Buffettov dlhoročný obchodný partner Charlie Munger upozornil, že niektorým podnikom, napríklad predajcom automobilov, priniesla pandémia nečakané zisky. ,,Predajcovia automobilov vytvárajú zisky, akých by bez pandémie nedosiahli," vyhlásil.

Najväčším ponaučením z pandémie Covidu-19 je podľa Buffetta zistenie, ako zle môže byť svet pripravený na krízové ​​situácie. ,,Príde ďalšia pandémia, vieme to. Vieme, že existujú jadrové, chemické, biologické a teraz aj kybernetické hrozby. Každá z nich v sebe nesie hrozivé možnosti," varoval Buffett.