Kňaz už má dnes 70 rokov a počas vyšetrovania sa k obťažovaniu detí pomerne rýchlo priznal. Ukázalo sa však, že o kauze vedelo aj arcibiskupstvo v Lyone, ale nepodniklo žiadne opatrenia, aby situáciu riešilo.

Kardinál Ph. Barbarin uviedol, že v roku 2007 po sérii sťažností viacerých farníkov mal "úprimný rozhovor" s týmto kňazom, ešte len podozrievaným z pedofílie. "Vtedy ma ubezpečil, že žiadne odsúdeniahodné činy nespáchal. Ja som mu veril," vysvetlil kardinál. Kauzu tým považoval za vyriešenú a na políciu sa už neobrátil.

K prípadu sa dnes vyjadrila aj francúzska biskupská konferencia, ktorá vyjadrila účasť obetiam sexuálneho obťažovania a ubezpečila ich o svojom nemennom postoji k nutnosti odsúdiť a trestať pedofíliu. Konferencia zopakovala ochotu plne spolupracovať s justíciou a ubezpečila kardinála Barbarina o svojej "podpore a modlitbách.

Časť verejnosti žiada Barbarina, aby sa vzdal úradu. "Bolo by to pre dobro cirkvi, keby sa stiahol - aspoň na ten čas, kým súdy nespravia svoju prácu," uviedol dnes podpredseda Únie demokratov a nezávislých Yves Jégo pre server iTélé.