Zákaz cestovania do krajín EÚ, s výnimkou nevyhnutných prípadov, by mal byť podľa komisie predĺžený o jeden mesiac, a to až do 15. júna.

Napriek tomu, že sa v krajinách EÚ začínajú zmierňovať niektoré z reštrikcií, zavedených v rámci boja proti koronavírusu, „situácia v Európe aj vo svete zostáva nestabilná,“ uvádza sa vo vyhlásení Komisie, z ktorého citovala agentúra AFP.

JB 18 Brusel - Predseda Európskej rady Charles Michel počas tlačovej konferencie po videokonferencii s lídrami EÚ v sídle Európskej rady v Bruseli 23. apríla 2020. Štvrtkové mimoriadne zasadnutie Európskej rady, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie, bolo zamerané na boj proti pandémii nového koronavírusu a na hľadanie účinných spôsobov ekonomického oživenia po kríze. FOTO TASR/AP

European Council President Charles Michel speaks during a media conference after a video conference
Neprehliadnite

Eurokomisia udelila prvé Ceny Jána Amosa Komenského za kvalitnú výučbu o EÚ

Opatrenie má podľa EK zamedziť prípadnej druhej vlne šírenia koronavírusu. Členské štáty rozhodli o uzavretí svojich hraníc v polovici marca. Európska komisia sa tieto opatrenia snažila koordinovať, aby minimalizovala vplyv koronakrízy na cezhraničný pohyb tovarov a osôb v rámci EÚ.