Automobilka Volvo oznámila ukončenie výroby všetkých dieselových modelov do začiatku roka 2024. Toto oznámenie nasleduje po minuloročnom rozhodnutí spoločnosti ukončiť vývoj nových spaľovacích motorov.

Automobilka uviedla tiež, že sa plne sústredí na vytvorenie širokého portfólia prémiových, plne elektrických áut.

„Elektrické pohonné jednotky sú našou budúcnosťou. Sú lepšie ako spaľovacie motory, generujú menej hluku, menej vibrácií, nižšie náklady na servis pre našich zákazníkov a nulové výfukové emisie," povedal Jim Rowan, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Volvo plánuje predávať do roku 2030 iba plne elektrické autá a do roku 2040 sa chce stať klimaticky neutrálnou spoločnosťou.

Ďalšie dôležité správy

JB 34 Olympia Archív - Na archívnej snímke z 13. decembra 2021 elektrické vozidlo Volvo XC40. Švédska automobilka Volvo Cars postaví pri Košiciach závod na výrobu elektromobilov za 1,2 miliardy eur. Výberom Slovenska ako lokality na svoj nový výrobný závod Volvo vytvára európsky výrobný trojuholník, ktorý zahŕňa závody v Gente (Belgicko) v západnej Európe a v Torslande (Švédsko) v severnej Európe. V piatok 1. júla 2022 o tom informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. FOTO TASR/AP   

A Volvo
Neprehliadnite

Volvo Cars chystá plne elektrický viacúčelový automobil, ponúkne ho v Číne