Ruský výrobca automobilov GAZ podal ďalšiu, v poradí už tretiu žalobu na nemecký koncern Volkswagen. Podľa súdnych dokumentov zverejnených počas víkendu najnovšie žiada 133,1 milióna eur.

Podrobnosti k žalobe, ktorú prijal v piatok arbitrážny súd v Nižnom Novgorode, neboli zverejnené. Vyjadrenie spoločnosti GAZ sa nepodarilo získať a Volkswagen nechcel záležitosť komentovať.

Volkswagen pozastavil svoje aktivity v Rusku krátko po tom, ako Rusko zaútočilo na Ukrajinu a západné štáty uvalili na Moskvu sankcie. Volkswagen sa potom usiloval svoje ruské aktíva predať vrátane kľúčového závodu v Kaluge s výrobnou kapacitou 225-tisíc áut ročne a závodu v Nižnom Novgorode.

Jeho rozhodnutie z augusta minulého roka ukončiť v tomto závode výrobu však GAZ neskôr napadol s tým, že ide o porušenie kontraktu. V polovici marca súd v Nižnom Novgorode ruské aktíva nemeckej automobilky zmrazil, začiatkom apríla však arbitrážny súd pôvodné rozhodnutie zmenil a časť zmrazených aktív uvoľnil.

Ďalšie dôležité správy

WA 33 archív Wolfsburg - Na archívnej snímke z 26. júla 2022 logo nemeckého automobilového gigantu Volkswagen (VW) vo Wolfsburgu. VW je pripravený nasledovať príklad Tesly a výrazne znížiť ceny svojich elektromobilov. To naznačuje, že boj o globálnu dominanciu v segmente elektrických áut sa zintenzívňuje.   Volkswagen oznámil, že koncom marca začne predávať novú verziu svojho vlajkového modelu elektromobilu ID.3 za necelých 40.000 eur. To bude 3000 eur menej ako súčasná cena tohto modelu, čím sa
Neprehliadnite

Súd zmrazil všetky aktíva automobilky Volkswagen v Rusku, zastavil aj vývoz vozidiel