Spoločnosť Cariad, ktorá je softvérovou divíziou automobilky Volkswagen, a dodávateľ automobilových súčiastok Bosch sa dohodli na spolupráci pri vývoji technológií pre automatické riadenie vozidiel. Firmy to dnes uviedli v spoločnom tlačovom vyhlásení.

Viac bezpečia a menej stresu

Spolupráca by podľa nich mala priniesť vodičom viac bezpečia a menej stresu, a zároveň urýchliť zavádzanie funkcií automatického riadenia do všetkých typov vozidiel.

Spoločnosti Bosch a Cariad teraz spolupracujú na dosiahnutí tohto cieľa a dohodli sa na vytvorení rozsiahleho partnerstva. Firmy chcú zaistiť, aby bolo čiastočne aj vysoko automatizované riadenie vhodné pre sériovú výrobu, a tým pádom dostupné široké mase spotrebiteľov," píše sa v tlačovej správe.

Kľúč k budúcnosti

Do spolupráce by sa malo zapojiť viac ako 1 000 expertov z oboch podnikov. „Automatizované riadenie je kľúčom k budúcnosti nášho odvetvia. Naša spolupráca posilní reputáciu Nemecka v oblasti inovácií," vyhlásil šéf spoločnosti Cariad Dirk Hilgenberg.

Volkswagen vytvoril softvérovú divíziu Cariad v roku 2020. Cieľom automobilky je, aby divízia do roku 2025 dodávala 60 percent softvéru využívaného v jej vozidlách.

V roku 2020 divízia dodávala desať percent tohto softvéru, poznamenala agentúra Reuters. Koncern Volkswagen je najväčším výrobcom automobilov v Európe. Jeho súčasťou je aj mladoboleslavská automobilka Škoda Auto.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná foto.
Neprehliadnite

Volkswagen a Bosch vytvoria spoločný podnik, bude pomáhať továrňam na batérie