Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v novembri, vyhrala by strana Hlas-sociálna demokracia so ziskom 19,1 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončilo hnutie OĽANO s podporou 14 percent. Tretia by bola strana SaS s 12,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Prieskum volebných preferencií agentúry Focus
Zdroj: TREND
Prieskum volebných preferencií agentúry Focus

Prieskum realizovali od 18. do 25. novembra na vzorke 1 004 respondentov. Na štvrtom mieste v prieskume skončila ĽSNS s 9,6 percenta a tesne za ňou Smer-SD s 9,5 percenta hlasov. Nasleduje Sme rodina so ziskom 6,1 percenta hlasov, Progresívne Slovensko (PS) s 5,9 percenta a do parlamentu by sa dostalo aj KDH s 5,1 percenta hlasov.

Pellegrini
Neprehliadnite

Šéfom strany Hlas-SD sa stal expremiér Pellegrini, bol jediným kandidátom

 

Pred bránami NR SR by ostala strana Za ľudí so 4,1 percenta hlasov. Nasleduje SMK (3,3 percenta), Dobrá voľba (2,8 percenta), Vlasť (2,4 percenta), SNS (2,2 percenta), Most-Híd (2,1 percenta) a Spolu s jedným percentom hlasov. Hlas-SD by v parlamente podľa prieskumu obsadil 35 kresiel, OĽANO 26 a SaS 22 kresiel. Smer-SD a ĽSNS by v NR SR zastupovalo po 18 poslancov, PS aj Sme rodina by obsadili 11 kresiel. KDH by získalo deväť kresiel.