Voľby do Národnej rady (NR) SR by v januári vyhrala strana Hlas - sociálna demokracia so ziskom 24,3 percenta hlasov. V prieskume preferencií volebných strán nasledujú vládne SaS s 13,3 percenta hlasov a OĽANO s 10,1 percentami. Obidve vládne strany si však oproti decembru v prieskume pohoršili, SaS stratila vyše 2,5%.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Ďalší v poradí s najvyšším mandátom by skončila ĽSNS a to s 9, 7 percentami hlasov, nasledoval by SMER- SD s 9, 1 percentami, Progresívne Slovensko S 5,2 a Sme rodina s 5,1 percentami hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so 4,4 percentami hlasov.

Zľava predseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík, predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Janka Bittó Cigániková a podpredseda SaS a minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie strany SaS k predstaveniu protipandemického plánu Semafor 23. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

SaS by výrazne predbehla OĽaNO, vyplýva to z prieskumu preferencií agentúry Focus

Prieskum pre reláciu NA TELO sa uskutočnil v dňoch 12.01. – 19.01.2020 formou osobných a video rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1 005 respondentov vo veku nad 18 rokov.  17,4 percenta z nich by voliť nešlo a 14,3 percenta nevedelo odpovedať, komu by pridelili svoj hlas.