Ochranné rúška sa zrejme v Nemecku stanú povinnou výbavou osobných i nákladných áut a autobusov. Ako píše v sobotňajšom vydaní denník Rheinische Post, šoféri budú musieť mať v autolekárničkách dve rúška aj po pandémii nového koronavírusu. Tieto informácie potvrdila i hovorkyňa ministerstva dopravy.

Lekár očkuje študentku vakcínou spoločnosti Moderna proti ochoreniu Covid-19 počas vakcinačnej kampane 13. septembra 2021 v Berlíne.
Neprehliadnite

Nemecko ruší príspevky pre neočkovaných, ak budú musieť podstúpiť povinnú karanténu

Toto pravidlo sa má podľa plánu presadiť pri najbližšej zmene nariadení týkajúcich sa cestnej premávky - predbežne by sa tak malo stať budúci rok. Šoféri, ktorí si predpísané vybavenie autolekárničky nedoplnia rúškami, tak budú čeliť udeleniu pokuty. V súčasnosti je sankcia za neúplné vybavenie lekárničky päť eur.

V Nemecku pribudlo za uplynulých 24 hodín 7 211 nových prípadov nákazy covidom a 62 súvisiacich úmrtí, vyplýva zo sobotňajších údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI). Sedemdňová incidencia nákazy na 100-tisíc obyvateľov už zhruba dva týždne klesá a momentálne je na hodnote 60,6. Kompletne zaočkovaných je v Nemecku podľa údajov ministerstva zdravotníctva takmer 64 percent ľudí.