Bratislavskí policajti našli vo štvrtok (30. 9.) v priestoroch nákladného vozidla 28 migrantov. Vodič kamióna najskôr nereagoval na výzvy a zastavil až po použití varovných výstrelov. Po zastavení sa snažil utiecť, napokon bol zadržaný a predvedený na policajné oddelenie. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Nákladné vozidlo prišlo vo štvrtok pred 11.00 h na územie Slovenska po tom, ako vodič ignoroval výzvy na zastavenie. „Viaceré hliadky Policajného zboru sa snažili toto vozidlo zastaviť, pričom vodič riskantnou jazdou po diaľnici D2 pokračoval v smere do Českej republiky. Z diaľnice vodič zišiel v smere do mestskej časti Lamač a pokračoval cez Záhorskú Bystricu,“ spresnila polícia.

Policajti mimo zastavaného územia v smere na automobilový závod použili služobnú zbraň a vystrelili niekoľko varovných výstrelov. „Vodič s nákladným vozidlom následne zastavil a dal sa na útek v smere do poľa, kde bol hliadkami Policajného zboru obmedzený na osobnej slobode. Policajti následne v nákladnom priestore vozidla našli 28 migrantov. Tí budú odovzdaní cudzineckej polícii na vykonanie ďalších potrebných úkonov,“ podotkli policajti.

hraničný priechod pas
Neprehliadnite

V akcii Pavúk zadržala polícia hlavu organizovanej skupiny prevádzačov