Vodca teroristickej skupiny al-Káida Ajman Zawahrí sa objavil na novej videonahrávke pri príležitosti 11. výročia úmrtia svojho predchodcu Usámu bin Ládina. Toho 2. mája 2011 v pakistanskom meste Abbottábád zlikvidovalo komando amerických špeciálnych síl, píše al-Arabíja.

Zawahrí okrem iného vo videu hovorí, že dôvodom, prečo sa Ukrajina stala obeťou ruskej agresie, je „slabosť“ Spojených štátov.

„Tak, tu máme Spojené štáty po porážke v Iraku a Afganistane, po ekonomickej katastrofe spôsobenej inváziami po 11. 9. (2001), po pandémii koronavírusu a po tom, čo svojho spojenca Ukrajinu nechali ako korisť Rusom,“ povedal vo videu Zawahrí.

Kde sa súčasný vodca al-Káidy nachádza, nie je známe. Na jeho hlavu vypísali Spojené štáty odmenu 25 miliónov dolárov.

Ďalšie nové správy

JB 12 Kábul - Bojovníci Talibanu blokujú cestu po explózii v Kábule 2. novembra 2021. Afganská odnož extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) sa prihlásila k útoku na vojenskú nemocnicu v Kábule, ktorý si v utorok vyžiadal najmenej 19 mŕtvych a približne 50 zranených. Informovala o tom agentúra AFP. Útok spustil samovražedný atentátnik, ktorý sa odpálil pred vstupom do nemocnice, do ktorej potom vtrhla skupina ozbrojencov. Tých napokon eliminovali príslušníci špeciálnych jednotiek afganskéh
Neprehliadnite

Ambasáda USA varuje pred možnými teroristickými útokmi spojenými s koncom ramadánu