Približne 20 000 cestujúcich už využilo na dovolenkových cestách do a z Chorvátska a Slovinska vlaky RegioJet za prvý mesiac ich prevádzky. Prvý spoj na trase Praha - Brno - Bratislava - Ľubľana - Rijeka vyrazil 30. júna. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Väčšina spojov smerujúcich do Rijeky podľa jeho slov odchádza z Prahy vypredaná. Približne polovica cestujúcich potom využíva v Rijeke nadväzujúce autobusy, ktoré rozvážajú cestujúcich do dovolenkových destinácií na jadranskom pobreží.

Obchodné centrá v Bratislave sú opäť otvorené
Neprehliadnite

Ekonomický sentiment na Slovensku sa v júli tohto roka zlepšil

Celkovo sa zatiaľ na všetky spoje predalo viac ako 50 000 lístkov. Dopravca podľa hovorcu aktuálne každý deň predá 600 - 1000 nových lístkov na spoje do Chorvátska. Ako priblížil Ondrůj, približne 10 percent cestovných lístkov sa predá z a do Bratislavy.

„S vzhľadom na vysokú vypredanosť a obsadenosť spojov má celý projekt vlakov do Chorvátska veľmi priaznivé ekonomické výsledky a RegioJet začína pripravovať prevádzku týchto vlakov už na budúcu sezónu, keď chystá ďalšie novinky," priblížil hovorca. V tohtoročnej sezóne budú vlaky dopravcu jazdiť do Rijeky a Ľubľany do konca prázdnin denne a do 26. septembra trikrát týždenne, pričom v sobotu 26. septembra odíde z Rijeky posledný vlak.