Zástupcovia zamestnávateľov a vlády si dohodli pravidlá komunikácie a pripomienkovania vládnych materiálov a zhodli sa, že je k tomu nevyhnutná funkčná vzájomná komunikácia. Dohodli sa tak na piatkovom (22. 1.) stretnutí bez prítomnosti Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR, ktorých minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) viní z niekoľkomesačného blokovania rokovaní tripartity a jej predsedníctva. Informovala o tom hovorkyňa ministra Eva Rovenská.

O pracovné stretnutie podľa Rovenskej požiadali zástupcovia zamestnávateľov a Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Účastníci v piatok prediskutovali Plán obnovy a odolnosti, novelu zákona o verejnom obstarávaní, prijímanie epidemiologických opatrení a ich vplyv na podnikateľské prostredie a pomoc štátu pre podnikateľov a zamestnávateľov počas krízy. Ďalšie stretnutie v takomto zložení sa má uskutočniť v rámci Ekonomického krízového štábu v piatok 29. januára.

testovanie celoplošné skríning
Neprehliadnite

Rezervačný systém, ktorý poskytlo ZMOS, využilo takmer 350-tisíc ľudí

,,Účastníci sa zároveň dohodli na konzultáciách k návrhom zákonov, predovšetkým zákona o verejnom obstarávaní, zákona o územnom plánovaní, zákona o výstavbe a zákona o podpore v čase skrátenej práce," dodala Rovenská. Všetci prítomní sa zhodli, že výzvu zamestnávateľov na zabezpečenie prioritného očkovania vybraných profesií v rámci zabezpečenia chodu nepretržitých prevádzok, ktoré nie je možné odstaviť bez ohrozenia bezpečnosti verejnosti, členovia vlády navrhnú prerokovať na najbližšom zasadnutí vlády.