Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský kategoricky popiera spáchanie ďalšieho korupčného skutku, z ktorého ho obvinil policajný vyšetrovateľ minulý týždeň. TASR to uviedol obhajca Ondrej Urban, ktorý ho zastupuje v novej trestnej veci.

„Dnes prebehol výsluch nášho klienta. Klient kategoricky poprel spáchanie tohto skutku. V mene klienta sme v pondelok (19. 4.) podali rozsiahlu sťažnosť. Navrhujeme vykonanie kľúčových dôkazov, ktoré predpokladáme, že sú v režime utajenia a ktoré potvrdia, že skutok sa nikdy nestal a klient je nevinný," povedal pre TASR Urban po opustení ústavu v Leopoldove, kde sa konal výsluch. Obhajca sa nevyjadril ku konkrétnemu obvineniu, ku ktorému malo dôjsť v minulom roku.

Vladimír Pčolinský prichádza na ŠTS v Pezinku
Neprehliadnite

Exšéfa SIS V. Pčolinského opäť vypočúvajú, na krku má ďalšie obvinenie

Skutočnosť, že Vladimírovi Pčolinskému bolo vznesené nové obvinenie, TASR v stredu potvrdil aj hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. „Vzhľadom na štádium konania však ďalšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," dodal Skladan. Vladimír Pčolinský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca, keď o tom rozhodol Najvyšší súd SR. Nachádza sa v kolúznej väzbe.

Bývalého riaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40-tisíc eur. Úplatok mal byť údajne za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Vypovedajú voči nemu dvaja svedkovia - kajúcnici - Boris Beňa a bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.