Vláda si svojím návrhom na pomoc rodinám našla alibi, prečo nepodporiť opozičný návrh na zavedenie jednorazového príspevku na nezaopatrené dieťa. V štvrtok to na brífingu v Národnej rade (NR) SR uviedol nezaradený poslanec Peter Pellegrini, ktorý bol jedným z predkladateľov návrhu.

Poslanci okolo Pellegriniho navrhovali, aby sa zaviedol jednorazový pandemický príspevok vo výške 300 eur na každé nezaopatrené dieťa. Plénum však tento návrh odmietlo. ,,Vláda, aby si našla alibi, prečo nepodporí náš návrh zákona, prišla v návrhom, že poskytne 333 eur každému dieťaťu, ktoré je v hmotnej núdzi," vyhlásil Pellegrini s tým, že tak podporia 45-tisíc detí oproti 1,1 miliónu, ktoré zahŕňal opozičný návrh.

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala novú vládu SR v Prezidentskom paláci
Neprehliadnite

Petičný výbor odovzdá v pondelok prezidentke vyše 600-tisíc podpisov za referendum

Pýtal sa, komu koaličné riešenie pomôže. ,,Ak je niekto v hmotnej núdzi, tak poberá sociálne dávky a štát mu pravidelne prispieva a bez ohľadu na to, či pandémia bola alebo nebola. Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že človek v hmotnej núdzi počas pandémie nepocítil pokles svojej životnej úrovne, pretože dávky sa neznižovali," poznamenal.

Pokles svojich sociálnych istôt podľa neho pocítili najmä štandardné slovenské rodiny. ,,Ako povedia bežnej slovenskej rodine, kde matka zarába 700 eur, otec možno 900 alebo 800 eur, že sú vlastne bohatá rodina, ktorá nepotrebuje od štátu žiadne odškodnenie za to, čo za posledný rok musela prežiť?" adresoval vládnej koalícii. Avizoval, že na júnovú schôdzu predložia návrh na zvýšenie rodinných prídavkov na dvojnásobok.