V dôsledku pandémie nového koronavírusu a absencie vládneho plánu sa ľudia dostávajú do existenčných problémov, v ktorých je lockdown len ich prehĺbením. Tvrdí to predseda mimoparlamentného KDH Milan Majerský. Vláda podľa neho premrhala veľa príležitostí na zlepšenie situácie a je čas, aby konečne ukázala a prijala dlhodobejší plán, ktorý zmierni dosahy a zachráni, čo sa zachrániť dá.

Vláda by sa podľa KDH mala viac riadiť odporúčaniami nielen vedcov, ale tiež krízových manažérov, ktorí dokážu pomôcť pri nastavovaní priorít procesu. Hnutie tiež upozorňuje, že ľudia sú unavení z neustále meniacich sa pravidiel a potrebujú vidieť 'svetlo na konci tunela' v podobe uveriteľného plánu, na ktorom sa dokáže koalícia zjednotiť s odborníkmi. „Hádky koaličných partnerov určite nepomôžu dostať sa zo slepej uličky, jedinou cestou je zomknúť sa a spolupracovať," uviedol predseda strany.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) 25. novembra 2020 v Bratislave.
FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Matovič prichádza o kontrolu nad krajinou. Káže o zodpovednosti, sám si z nej však umýva ruky

Premiér Igor Matovič (OĽANO) tento týždeň vyhlásil, že on nemanažuje koronakrízu, ale ona manažuje krajinu. „Som pre ľudí najhorší pes, ktorý chce ľuďom ubližovať, hoci chcem, aby mali najjemnejšiu cestu, ako prejsť pandémiou," skonštatoval, Zároveň priznal prehru v otázke presadenia plošného testovania ako alternatívy lockdownu. „Mal som sen, ktorý by bol možno nepríjemný, no pre ľudí a pre ekonomiku menej bolestivý. Protivietor bol však silný," uviedol predseda vlády.