Na zabezpečenie potrebnej zdravotníckej a sanitárnej podpory zdravotníckym zariadeniam bude denne k dispozícii do tisíc príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. Vláda schválila personálnu pomoc armády zdravotníkom na nevyhnutne dlhý čas. „Nepriaznivý vývoj krízovej situácie súvisiacej so šírením ochorenia Covid-19 na území SR si vyžaduje ďalšie zapojenie príslušníkov OS SR na podporu v oblasti zdravotníctva," vysvetlili predkladatelia návrhu.

„Padali vyhrážky, že moju osobu v obci verejne dištancujú a že už nikdy nebudem starostkou. S touto firmou máme doteraz prieťahy a zvažujeme aj súdnu cestu,“ potvrdila pre TREND starostka obce Kunerad a poslankyňa NR SR za OĽaNO Monika Kavecká.
Neprehliadnite

Urgentne by sme mali riešiť zdravotnícky personál, upozorňuje Kavecká

Vojaci majú podľa schváleného uznesenia vykonávať potrebnú zdravotnícku a sanitárnu podporu pod dohľadom odborne zdatného zdravotníckeho personálu a po zaškolení v príslušnom zdravotníckom zariadení. Konkrétne podrobnosti realizácie vládneho uznesenia (miesto, čas, počet vojakov, ich materiálno-technické vybavenie) dohodnú ministerstvá zdravotníctva a obrany.