Vláda nezanedbala prípravu na druhú vlnu pandémie nového koronavírusu. Situáciu okolo ochorenia Covid-19 má Slovensko pod kontrolou. Tvrdí to predseda vlády Igor Matovič. Premiér na rokovaní vlády navrhol určité opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu, avšak konkretizovať ich nechcel. Zároveň ľudí vyzval na zodpovednosť a dodržiavanie opatrení. ,,V SR máme opatrenia dostatočné, len ich rešpektujú dve tretiny ľudí a tretina ich ignoruje," podotkol Matovič.

SaS vyvolala bprku nielen v koalícii. Pobúrila aj sociálnych demokratov!
Neprehliadnite

Matovič robí z riadenia štátu chaos, pandémia si žiada lídra, kritizuje expremiér

Chce, aby konzílium epidemiológov prijalo také opatrenia, ktoré bude schopný vysvetliť ľuďom. ,,Ak budeme vidieť, že incidencia rastie, tak budeme musieť prijímať opatrenia. Zásobník máme v prvej vlne," poznamenal Matovič. Vláda plánuje nakúpiť 500-tisíc antigénových testov, Matovič by ich chcel používať na kritických miestach, ako sú napríklad hranice.

Na margo vetovaného zákona o telekomunikáciách hovorí, že sa mohol využiť práve v auguste, keď sa ľudia vracali z dovoleniek a úrad verejného zdravotníctva tak mohol zistiť telefónne čísla od ľudí, ktorí prišli z červených krajín. Matovič poznamenal, že tento zákon už momentálne nie je prioritou. Dôvodom je aj to, že teraz je menej cestujúcich ľudí.