V uplynulých dvoch rokoch sa na Floridu presťahovalo množstvo Američanov, z rôznych štátov USA. Ako dôvod uviedli, že podmienky pre život sú v iných častiach stále komplikovanejšie, zatiaľ čo na Floride môžu voľne dýchať. Prenesene aj doslova. Florida sa totiž ako jeden z mála štátov postavila proti mnohým, často aj protichodným opatreniam, ktoré priniesli takmer tri covidové roky.

Donald Trump oznámil, že 15. novembra predstúpi so zásadným prejavom. Pôvodne sa očakávalo, že oznámi svoju kandidatúru do nasledujúcich prezidentských volieb. Oznámenie však môže mať trpkú príchuť, keďže voľby do Senátu, Snemovne reprezentantov a tiež guvernérov ukázali, že má mimoriadne silného súpera.

Florida nastavila zrkadlo

Floridský republikánsky guvernér R. DeSantis sa zviditeľnil úplne odlišnou politikou, akou sa riadili Spojené štáty v uplynulých troch rokoch, a zdá sa, že má ťah na bránku, ktorý by ho mohol postupne priviesť aj vyššie. Zatiaľ čo Američania naďalej spočítavali hlasy v jednotlivých štátoch, ktoré rozhodnú, kto bude mať kontrolu v Senáte, denník Washington Post uviedol, že Trump už teraz čelí tlaku, aby odložil oznámenie kandidatúry v prezidentských voľbách.

Fox News sa zamýšľa nad tým, či sa na Floridu v poslednom čase vo veľkom presťahovali najmä Američania, ktorí inklinujú k republikánom všeobecne alebo s presťahovaním sa na Floridu zanechali vo svojich pôvodných domovoch aj pôvodné politické preferencie a teraz im je bližšie súčasné smerovanie pod vedením tamojšieho guvernéra.

Vrátil detí do škôl, nezatváral obchody, podniky, firmy, neničil živobytie Američanov. Aj to ocenili mnohí voliči, ktorí podporili Rona DeSantisa. Podľa jedného z komentátorov Fox News si viacerí jednoducho povedali: „Na Floride je ešte život, ako sme ho poznali, tam chceme bývať.“

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa